مدیر عامل شرکت "ساروج پلیمر ایرانیان" ؛ فستیوال جایزه بزرگ اختراعات ایران پروسه ای کاملا نو با هدف تولید و تجاری سازی اختراع

پس از کسب موفقیت شرکت "ساروج پلیمر ایرانیان"در فستیوال جایزه بزرگ اختراعات ایران این شرکت به دنبال ایجاد اشتغال  و استفاده از تمامی ظرفیت های  خود در استان است.
به گزارش پورتال اخبار پژوهش و فناوري کرمانشاه (تکنو نيوز)، سهراب یوسف شاهی مدیرعامل  این شرکت مستقر درپارک علم وفناوری کرمانشاه با اشاره به این موضوع که این فستیوال بین المللی با حضور بیش از 2000 مخترع ، متخصص و سرمایه گذار و با حمایت سازمان ها و ارگان های علمی و فناوری کشور پایه گذاری  شده اظهار داشت: جایزه بزرگ اختراعات ایران با ایجاد انگیزه و ارج نهادن به فعالیت های علمی دانشمندان داخلی یک برنامه و روند سریع جهت تجاری سازی فناوری‌ها در کشور با مشارکت سرمایه گذاران داخلی و خارجی  را پیگیری می کند.
وی گفت: فرآیند اصلی (جایزه بزرگ ) در سال 2011 با ایده مهندس پیمان سرحدی مخترع مطرح جهان توسط نشریه تایمز آمریکا ارائه شد و پس از 3 سال مطالعه و بررسی در سال 2014 با مطالعه ی تحت عنوان ( دهکده دانایی و خانه های تکنولوژی ) در کنفرانس جهانی مدیریت تکنولوژی در کشور آمریکا مورد پسند صاحب نظران تکنولوژی جهان قرار گرفت.
وی گفت:شرکت "ساروج پلیمر ایرانیان" در سال ۱۳۹۱ و با هدف طراحی و تولید جدولهای پلیمری در جهت دستیابی به یک محصول مطمئن برای جایگزینی جدولهای سیمانی فرسوده معابر فعالیت خود را آغاز کرد و موفق شد درهمان سال اول تاسیس جدول پلیمری تولیدی خود را پس از تایید مراکز آزمایشگاهی مانند دانشگاه صنعتی امیرکبیر، دانشگاه تربیت مدرس و چند مرکز علمی کشور از جمله مرکز تحقیقات ساختمان و مسکن ثبت اختراع کند.
وی گفت: پس از یک سال و نیم از شروع فعالیت در پارک علم و فناوری کرمانشاه مسقر شدیم و با کمک های همه جانبه مجموعه پارک توانستیم خط تولید نیمه صنعتی محصول خود  را راه اندازی کنیم 
وی گفت: محصول طراحی شده جدید ما  با نام تجاری "پدول" وارد بازار شد و نمونه اولیه آن به شهرداری منطقه ۹ تهران ارائه گردید.
یوسف شاهی با اشاره به این موضوع که پیش نویس استاندارد جدول پلیمری برای اولین بار تدوین و به اداره کل استاندارد کرمانشاه ارسال شده اظهار داشت: در حال تجاری سازی و معرفی محصول به مصرف کنندگان داخلی هستیم و چشم اندازی نیز برای صاردات محصول به بازار خارجی داریم و امیدواریم  با حمایت سرمایه گذاران در استان کرمانشاه بتوانیم این محصول را در استان تولید کنیم و زمینه های  اشتغال  در استان را  افزایش دهیم.
وی در پایان گفت شرکت "ساروج پلیمر ایرانیان"در نمایشگاه‌ها و جشنواره‌های داخلی حضور فعال داشته که در آخرین آنها که فستیوال بین المللی جایزه بزرگ اختراعات ایران بود بین ۱۲۰۰ اختراع و پس از چند مرحله داوری و ارزیابی فنی در بین ۳۰ طرح راه یافته به اکواریوم فناوری قرار گرفت و همچنین در بخش عمران و علوم پایه طرح "پدول" توانست یکی از ۳ طرح نهایی فستیوال باشد و موفق به دریافت تندیس طلایی شد.
 
 
 

 

 

تعداد مشاهده خبر: (980)
کد خبر: 4153
  • مدیر عامل شرکت "ساروج پلیمر ایرانیان" ؛ فستیوال جایزه بزرگ اختراعات ایران پروسه ای کاملا نو با هدف تولید و تجاری سازی اختراع