با هدف تسهیل تجارت الکترونیک واحد های فناور؛ تفاهم نامه ای بین اداره کل پست استان و پارک علم و فناوری کرمانشاه منعقد شد

تفاهم نامه همکاری بین اداره کل پست استان کرمانشاه و پارک علم و فناوری استان با موضوع توسعه ارتباطات مشترک در حوزه تجارت الکترونیک به امضاء مهندس حمیدرضا فتاح مدیر کل پست استان کرمانشاه و دکتر معصومه  خان احمدی سرپرست پارک علم و فناوری کرمانشاه رسید.

به گزارش پورتال اخبار پژوهش و فناوري کرمانشاه (تکنو نيوز)،به نقل از روابط عمومی پارک علم و فناوری کرمانشاه، دکتر معصومه خان احمدی با اشاره به  فعالیت پارک علم و فناوری در یک دهه گذشته گفت: هم اکنون هفت مرکز رشد و دو کانون شکوفایی خلاقیت در سطح استان درحال خدمات رسانی به صاحبان ایده است.

وی افزود :تا کنون این پارک از بیش از 450شرکت و هسته فناورحمایت کرده است  که بیش از 1100شغل در این راستا ایجاد شده است.

وی در ادامه با اشاره به اینکه  40درصد واحد های فناور تحت حمایت در حوزه آی سی تی در مرکز رشد ای سی تی استان مورد حمایت قرار گرفته اند، گفت :پتانسیل بسیار خوبی در این حوزه در استان وجود دارد که باید به تقویت آن پرداخت.

سرپرست پارک علم و فناوری کرمانشاه تصریح کرد:ما با تمام توان و امکانات خود در راستای پا گرفتن ایده ها ی خلاقانه و شرکت های دانش بنیان تلاش می کنیم.

وی ادامه داد:آنچه که پارک علم و فناوری در راستای آن تلاش می کند تجاری سازی محصول شرکت های دانش بنیان و واحد های فناور است و رویکرد اصلی ما کمک کردن به موضوع بازار شرکت ها و ایجاد ثروت در این بخش است.

خان احمدی در ادامه به استفاده از ظرفیت های دستگاههای اجرایی برای حمایت بیشتر از واحد های فناور اشاره کرد و گفت: با تفاهم نامه هایی که با سازمان صنعت معدن تجارت استان منعقد کرده ایم توانستیم مجوز تولید محصولات این شرکت ها را در مقیاس نیمه صنعتی بگیریم و خیلی از مشکلات در این بخش حل شود.

وی در ادامه به تفاهم نامه با اداره کل استاندارد اشاره کرد و گفت: با تدوین استاندارد برای 15 محصول موفق شدیم امسال برای اولین بار برای یکی از محصولات دانش بنیان واحد های تحت حمایت تدوین استاندارد کارخانه ای دریافت کند.

 سرپرست پارک علم و فناوری کرمانشاه ایجاد ارتباط بین پست و پارک را اتفاق مهمی دانست و گفت:فروش الکترونیکی و بازارهای آنلاین از زمینه های همکاری اصلی دو دستگاه است که درموضوع تجاری سازی باید به آن توجه شود.

حمیدرضا فتاح مدیر کل پست استان تعامل  پست و پارک علم و فناوری را در راستای اعمال ماده11قانون اساسنانه شرکت ملی پست اعلام و آن را از نقاط قوت اداره متبوع خود دانست.

فتاح ضمن ابراز خرسندی از رشد قابل توجه  واحد های پارک علم و فناوری در مدت کوتاه  فعالیت پارک در استان گفت:ما باید از علاقه مندی که در نسل جوان در استفاده از فضاهای مجازی و الکترونیک وجود دارد استفاده و با مدیریت به ایجاد مشاغل الکترونیکی کمک کنیم.

وی افزود:جوانان کرمانشاهی از ضریب هوشی خوبی برخوردارند که میتوان در حوزه فناوری جهت ایجاد کسب و کار و تبدیل علم به  ثروت از این پتانسیل استفاده کرد.

وی با بیان این مطلب که استفاده از فضاهای مجازی فقط مختص مناطق شهری نیست و در مناطق روستائی هم در سطح بالائی از بازار الکترونیک استفاده میشود، گفت: در این مناطق زمینه های مناسبی برای ایجاد کسب و کار های مجازی وجود دارد.

مدیر کل پست استان کرمانشاه با اشاره به اینکه یکسان سازی آدرس ها بر اساس طول و عرض جغرافیائی در انجام بهینه تجارت الکترونیک موثر است گفت:توجه به این بخش برای کسب و کار در فضای مجازی در راستای توزیع بدون نقص و با کیفیت اجتناب ناپذیر است.

 
تعداد مشاهده خبر: (717)
کد خبر: 4147
  • با هدف تسهیل تجارت الکترونیک واحد های فناور؛ تفاهم نامه ای بین اداره کل پست استان و پارک علم و فناوری کرمانشاه منعقد شد