سرپرست پارک علم و فناوری کرمانشاه در نخستین نشست "زنان آیسپ" حضور پیدا کرد

سرپرست پارک علم و فناوری کرمانشاه در نخستین نشست "زنان آیسپ" که در مسکو برگزار شد،حضور پیدا کرد.

به گزارش پورتال اخبار پژوهش و فناوري کرمانشاه (تکنو نيوز)،به نقل از روابط عمومی پارک علم و فناوری کرمانشاه، "زنان آیسپ" به عنوان زیرگروهی از سازمان جهانی آیسپ (انجمن بین‌المللی پارک‌های فناور) در تازه‌ترین اجلاس این سازمان که در مسکو برگزار شد، اولین نشست خود را تشکیل داد که در این نشست معصومه خان احمدی سرپرست پارک علم و فناوری کرمانشاه نیز حضور پیدا کرد.

اولین جلسه این زیرگروه که با مأموریت پررنگ‌تر کردن نقش زنان فعال در پارک‌های فناور در سراسر جهان توسط کاترین جونز، از فعالین یکی از پارکهای فناور بریتانیا، مدیریت شد با فضایی غیررسمی برگزار گردید.

در این جلسه که با حضور 40 نفر از زنان فعال در پارک‌های فناور 24 کشور جهان برگزار شد، حاضرین به مطرح کردن سه مورد از عمده‌ترین چالش‌های پیش روی خود پرداختند. این زیرگروه با اهدافی که خود اعضا آن مشخص خواهند کرد در جهت افزایش همکاری این اعضا با یکدیگر و الهام بخشی آن‌ها به یکدیگر و سایر زنانی که در آینده در شکل‌گیری فضای پرورش خلاقیت نقش خواهند داشت، گام برمی‌دارد.

بنیان گزار این زیرگروه در مورد ایده اصلی شکل‌گیری آن، با ابراز خوشحالی در مورد راه‌اندازی این زیرگروه، می گوید که این ایده در یکی از کنفرانس‌های جهانی آیسپ در پکن  به ذهن او خطور کرد و ابراز امیدواری کرد که از طریق این زیرگروه ارتباطات و اشتراک گزاری اطلاعات و ایده‌ها بین این زنان فعال راحت‌تر خواهد شد.

 در انجمن آیسپ، زیرگروه‌هایی نظیر زیرگروه مذکور به‌منظور بررسی موضوعاتی مشخص و مربوط به بخش‌های ویژه تحت حمایت سازمان آیسپ تشکیل می‌شوند. انجمن  آیسپ که در سال 1984 بنیان نهاده شد، با حضور 400 عضو از 72 کشور جهان، به‌عنوان نهادی بین‌المللی و شبکه‌ای جهانی برقراری ارتباط بین پارک‌های فناور سراسر جهان و سازمان‌های پرورش‌دهنده خلاقیت را ممکن می‌سازد و باعث رشد و ترقی اعضا خود می‌شود.

 
تعداد مشاهده خبر: (1222)
کد خبر: 3493
  • سرپرست پارک علم و فناوری کرمانشاه در نخستین نشست "زنان آیسپ" حضور پیدا کرد