سرپرست پارک علم و فناوری کرمانشاه در کنفرانس جهانی آیسپ حضور پیدا کرد

سرپرست پارک علم و فناوری کرمانشاه در سی و سومین کنفرانس جهانی IASP حضور پیدا کرد.

به گزارش پورتال اخبار پژوهش و فناوري کرمانشاه (تکنو نيوز)،به نقل از روابط عمومی پارک علم و فناوری کرمانشاه، معصومه خان احمدی به منظور استفاده از تجربیات و اطلاعات، به اشتراک گذاشتن دانش‌های فنی، دسترسی به منابع انجمن و تعامل مشترک بین پارک های علم و فناوري و بويژه بين شركت هاي دانش بنيان مستقر در آنها در این کنفرانس حضور پیدا کرد.

خان احمدی در نخستین روز این کنفرانس در دو ملاقات با تکنو پارک روسیه و کمپانی اس جی اس که در زمینه نفت، انرژی و محیط زیست فعال هستند حضور پیدا کرد و در هر دو مورد بر انتقال فناوری و فروش محصولات فناورانه تاکید شد.

طی روزهای آتی، خان احمدی با شرکتهای مت سافت از رومانی، شرکت مدیریت تکنوپارک اس فکس از تونس، آی اتی پارک روسیه، شرکت سیستمهای پرداختی موبایل مسکو، شرکت وکتور و مرکز فناوری و نوآوری زلنوگارد روسیه ملاقات خواهد داشت.

این کنفرانس از  29 شهریورماه در شهر مسکو آغاز شده و به مدت 5 روز با شعار "ذهن جهانی؛ تعامل نهادهای نوآور در جهت بین‌الملل گرایی، پایداری و رشد" ادامه دارد. شركت كنندگان در این کنفرانس برآنند تا راهکارهایی برای افزایش نقش پارک‌هاي علم و فناوري و ارتقاي مفهوم ذهن جهانی بیابند.

گفتنی است انجمن بين المللي پارك هاي علم و فناوري دنيا (IASP) یک انجمن دانش بنیان است که در سال ۱۹۸۴ (۱۳۶۳) ایجاد شده است و شبکه گسترده این انجمن 400 عضو از ۷۳ کشور دارد که سهم ایران 20 عضو می باشد. این انجمن همچنين دارای شش بخش است که در آفریقا، آسیا، آسیای جنوب شرقی، اروپا، آمریکای لاتین و آمریکای شمالی مستقر هستند و مقر اصلی آن در مالاگای اسپانیا و دفتر دوم در پکن چین است و تاکنون ۳۲ کنفرانس و ۹۵ رویداد و سمینار برگزار کرده است. 

تعداد مشاهده خبر: (1244)
کد خبر: 3492
  • سرپرست پارک علم و فناوری کرمانشاه در کنفرانس جهانی آیسپ حضور پیدا کرد