مطلب جدید

/در یک پایان نامه/ به تحلیل خمش پانل استوانه ای هدفمند تقویت شده با نانولوله کربن پرداخته شد

در یک تحقیق کارشناسی ارشد، به تحلیل خمش پانل استوانه ای هدفمند تقویت شده با نانولوله کربن پرداخته شد.

به گزارش پرتال اخبار پژوهش و فناوری کرمانشاه(تکنونیوز)؛بابک قمریاری دانش آموخته کارشناسی ارشدمهندسی مکانیک گرایش طراحی کاربردی دانشگاه رازی کرمانشاه، در پایان نامه خود که به راهنمایی دکترمحمدحسین یاس تدوین نموده به تحلیل خمش پانل استوانه ای هدفمند تقویت شده با نانولوله کربن پرداخته است.

طبق بررسی های به عمل آمده در این پژوهش، پانل های استوانه ای متشکل از مواد پیشرفته و مواد هدفمند استفاده روزافزونی در مهندسی به خصوص در صنایع هوافضا، هسته ای، شیمیایی و غیره پیدا کردند.

 از سوی دیگر محصولات گوناگون نانوفناوری، همچون نانوکامپوزیت ها، کاربردهای وسیعی در صنایع مختلف پیدا کرده اند نانوکامپوزیت ها دارای انواع مختلفی می باشند یکی از مهم ترین انواع کامپوزیت ها، نانوکامپوزیت پلیمری بوده که با نانولوله کربن تقویت شده است.

در ادامه این پژوهش آمده که نانولوله کربن به خاطر خواص فوق العاده ی مکانیکی، الکتریکی و حرارتی که دارد تاثیر زیادی در بهبود خواص پلیمر می گذارد، استفاده از نانوکامپوزیت های پلیمری تقویت شده با نانولوله کربن در پانل استوانه ای، ایده ای است که در این پایان نامه به آن پرداخته شده است.

در این پایان نامه، حل الاستیسیته ی سه بعدی برای تحلیل خمش پانل استوانه ای هدفمندتقویت شده با نانولوله کربن با استفاده از روش دیفرانسیل کوادریچر مطالعه شده است.

 تغییرات تدریجی خواص مواد در پانل به صورت کسر حجمی دراین نوشتار در نظر گرفته شده است، معادلات حاکم بر مسئله برحسب تنش ها براساس تئوری الاستیسیته سه بعدی می باشند که با استفاده از روابط تنش _ کرنش و کرنش_تغییر مکان تبدیل به معادلات دیفرانسیل جزئی برحسب تغییر مکان ها می شود.

 در پایان تحقیق،این معادلات با استفاده از بسط سری مثلثاتی توابع تغییر مکان ها، به طوری که شرایط مرزی تکیه گاهی را برآورده کند، به معادلات دیفرانسیل معمولی با ضرایب متغیر تبدیل می شود، سپس معادلات حاکم و شرایط مرزی با استفاده از روش دیفرانسیل کوادریچر تعمیم یافته گسسته سازی شده و در نهایت دستگاه معادلات مورد نظر برای به دست آوردن جابجایی ها حل شده است.

انتهای پیام

 

تعداد مشاهده خبر: (1827)
گروه خبر: پایان نامه ها
کد خبر: 572