مطلب جدید

از سوي معاونت علمی ریاست جمهوری انجام می شود؛ حمایت مالی از پايان‌نامه‌هاي حوزه نرم و هويت‌ساز تا سقف 120 ميليون ریال

 

ستاد توسعه فناوري هاي نرم و هويت ساز معاونت علمي و فناوري رياست جمهوري در راستاي به کارگيري علوم و فنون نوين در صنايع نرم، از پايان نامه هاي کارشناسي ارشد و دکتري حمايت مي کند.

به گزارش پرتال اخبار پژوهش و فناوری کرمانشاه ( تکنونیوز )؛ ستاد توسعه فناوري‌ هاي نرم و هويت ساز معاونت علمي و فناوري رياست جمهوري با هدف ارتقاي سطح علمي پژوهشگران کشور در زمينه فناوري‌ هاي نرم و به منظور بهره گيري از مباحث توسعه فناوري و تجاري سازي، از فعاليت‌هاي علمي و تحقيقاتي دانشگاهي مقاطع ارشد و دکترا اين حوزه حمايت و در اين راستا جايزه تشويقي اعطا مي کند.

براساس اين گزارش، پايان نامه هايي که بر اساس نياز يک شرکت دانش بنيان يا مجموعه توليد کننده آثار فرهنگي، هنري يا ورزشي و با هدف به کارگيري علوم و فنون نوين در صنايع نرم تعريف شوند، به سه طريق نياز شرکت‌هاي دانش بنيان همکار با ستاد؛ نياز مجموعه هاي ساخت و توليد آثار فرهنگي، هنري يا ورزشي که به تاييد ستاد رسيده باشد و موضوع توسط دانشجو و استاد راهنما شناسايي شده و (با تشخيص کميته علمي داوري ستاد) داراي قابليت کاربرد باشد، انجام مي شود.

بر اساس اين فراخوان، پايا‌ن‌نامه‌هاي تحصيلات تکميلي تمامي رشته‌ها با ارتباط محتوايي در حوزه فناوري هاي نرم و هويت ساز، مشمول اين حمايت هستند. ارتباط محتوايي پايان نامه با توسعه فناوري هاي نرم و هويت ساز توسط کميته علمي داوري ستاد بررسي مي شود.

حمايت ستاد فقط مشمول پايان نامه هايي است که بر استفاده از علوم و فنون نوين در صنايع نرم تمرکز دارد و پروپوزال آن ها پس از تاریخ اول تیرماه 93 به تصويب رسيده باشد. همچنين دانشجويان ايراني مقطع دکتري که در دانشگاه هاي خارج از کشور مشغول به تحصيل هستند، چنانچه يک استاد راهنماي همکار ايراني در داخل کشور داشته باشند مي‌توانند از اين حمايت‌ها بهره‌مند شوند.

مبلغ حمايت تشويقي مربوط به پايان نامه هاي مبتني بر نياز فراخوان در مقطع دکتری 40 ميليون ريال براي استاد راهنماي اول پروژه و 80 ميليون ريال براي دانشجو در نظر گرفته شده است. 50 درصد مبلغ تشويقي در مرحله اول (دفاع پروپوزال) و مابقي پس از دفاع از پايان نامه و تاييد در کميته علمي داوري ستاد پرداخت مي شود.

میزان مبالغ حمایتی از پایان نامه های مرتبط با این فراخوان به این شکل است که براساس اين فراخوان درخواست حمايت تشويقي از طريق تارنماي stdc.isti.ir و رايانامه stdc@isti.ir فقط توسط دانشجو ارائه مي شود و ستاد نيز براي هر درخواست حمايت تشويقي، کد رهگيري در اختيار درخواست کننده قرار مي دهد تا از آن براي پيگيري وضعيت درخواست استفاده کند.

علاقه مندان براي اطلاعات بيشتر از اين فراخوان، به وب سايت ستاد توسعه فناوري هاي نرم و هويت ساز معاونت علمي و فناوري رياست جمهوري به آدرس stdc.isti.ir مراجعه کنند.

انتهای پیام

 

تعداد مشاهده خبر: (1437)
کد خبر: 2055
  • از سوي معاونت علمی ریاست جمهوری انجام می شود؛  حمایت مالی از پايان‌نامه‌هاي حوزه نرم و هويت‌ساز تا سقف 120 ميليون ریال