مطلب جدید

مسؤول کریدور توسعه صادرات معاونت علمی ریاست‌جمهوری خبر داد انعقاد تفاهم‌نامه‌های همکاری با هیات‌های تجاری در زمینه گیاهان دارویی

مسؤول کریدور توسعه صادرات و تبادل فناوری معاونت علمی‌و فناوری ریاست‌جمهوری گفت: یکی از فعالیت‌های مهم صورت گرفته توسط کریدور در سومین جشنواره گیاهان دارویی و طب سنتی، دعوت از هیأت‌های تجاری کشورهای خارجی بود که در این راستا، تفاهم‌نامه‌های همکاری بین برخی هیأت‌های تجاری و تعدادی از شرکت‌های دانش‌بنیان ایرانی منعقد شد.
به گزارش پورتال اخبار پژوهش و فناوري کرمانشاه (تکنو نيوز)،به نقل از ایسنا، مالک سعیدی درباره فعالیت‌ها در سومین نمایشگاه و جشنواره گیاهان دارویی اظهار کرد: ایران به علت تنوع بسیار زیاد تعداد گونه‌های گیاهی، می‌تواند بازار صادراتی خوبی برای بسیاری از کشورها باشد. در این خصوص، صادرات این نوع محصولات به کشورهای پاکستان، امارات، چین، ژاپن و آلمان سال‌ها در حال انجام است.
سعیدی ادامه داد: البته وجود سابقه طولانی استفاده از گیاهان دارویی در کشور، نشان دهنده وجود علم و دانش قدیمی در این حوزه است؛ بنابراین با ارتقاء و بهبود نوع بسته‌بندی این گیاهان و نیز توجه مناسب به استانداردهای بازار هدف، می‌توان به توسعه صادرات این حوزه بسیار امیدوار بود.
مسؤول کریدور توسعه صادرات و تبادل فناوری معاونت علمی‌و فناوری ریاست‌جمهوری همچنین عنوان کرد: کریدور توسعه صادرات و تبادل فناوری، با توجه به رسالت خود در حمایت از صادرات محصولات دانش‌بنیان، در این نمایشگاه در قالب غرفه به معرفی و اطلاع‌رسانی خدمات حمایتی خود پرداخت.
به گفته وی، یکی از فعالیت‌های مهم صورت گرفته توسط کریدور، دعوت از هیأت‌های تجاری کشورهای خارجی نظیر سنگاپور، عراق و افغانستان و معرفی شرکت‌های دانش‌بنیان برتر در حوزه داروهای گیاهی به آنها بود. در این راستا، تفاهم‌نامه‌های همکاری بین برخی هیأت‌های تجاری و تعدادی از شرکت‌های دانش‌بنیان ایرانی منعقد شد.
بر اساس اعلام روابط عمومی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، سومین جشنواره ملی گیاهان دارویی، فرآورده‌های طبیعی و طب سنتی ایران به همت ستاد توسعه علوم و فناوری گیاهان دارویی و طب سنتی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری شهریورماه امسال در محل مصلای امام خمینی (ره) تهران برگزار شد.

 

تعداد مشاهده خبر: (1016)
گروه خبر: اخبار
کد خبر: 3489
  • مسؤول کریدور توسعه صادرات معاونت علمی ریاست‌جمهوری خبر داد  انعقاد تفاهم‌نامه‌های همکاری با هیات‌های تجاری در زمینه گیاهان دارویی