مطلب جدید

900 آمارگیر کرمانشاهیان را "سرشماری" می‌کنند

قائم مقام مدیر اجرایی طرح سرشماری نفوس و مسکن سال 1395 استان کرمانشاه از حضور 900 آمارگیر در طرح سرشماری نفوس و مسکن سال 1395 استان کرمانشاه خبر داد.
به گزارش پورتال اخبار پژوهش و فناوري کرمانشاه (تکنو نيوز)،به نقل از ایسنا منطقه کرمانشاه، مژگان نمکیان در نشست خبری (اول مهرماه) با اشاره به شروع مرحله اینترنتی طرح سرشماری نفوس و مسکن سال 1395 از سوم مهرماه سال جاری، گفت: افراد در این مرحله باید به سایت sarshomari95.ir مراجعه کرده و نسبت به تکمیل اطلاعات اقدام کنند.
نمکیان افزود: برای تکمیل این اطلاعات نیاز به وجود مدارک هویتی تمامی اعضای خانوار و نیز قبوض آب و برق است که کدپستی بر روی آنها درج شده است.
معاون آمار و اطلاعات سازمان برنامه و بودجه استان کرمانشاه با اشاره به اهمیت انجام سرشماری بصورت اینترنتی، گفت: قطعا استفاده از این روش تا حدزیادی هزینه‌های طرح را کاهش داده و از طرفی سرعت و دقت نیز در انجام آن بالاتر است.
نمکیان با بیان اینکه سایت سرشماری از امنیت بالایی برخوردار است، گفت: افراد به هنگام مراجعه دقت داشته باشند که آدرس سایت را درست وارد کنند و فقط به همین آدرس مراجعه کنند.
وی با بیان اینکه همه هماهنگی‌های لازم برای انجام سرشماری بصورت اینترنتی در سطح استان انجام شده، گفت: در همین راستا با تمامی ادارات برای انجام سرشماری کارکنان و خانواده‌های آنها بصورت اینترنتی هماهنگی‌های لازم انجام شده است.
نمکیان افزود: همچنین با مدارس هماهنگ شده تا دانش آموزان بتوانند به عنوان همیار سرشماری در زمانبندی‌های خاصی نسبت به سرشماری خانواده خود از طریق اینترنت مدارس اقدام کنند.
این مسئول تصریح کرد: همچنین برای مناطق روستایی نیز با مراکز ICT روستایی و نیز مراکز بهداشت روستایی جهت انجام سرشماری خانوارهای روستایی بصورت اینترنتی هماهنگی‌ها و اقدامات لازم صورت گرفته است.
نمکیان خاطرنشان کرد: در این زمینه کافی‌نت‌ها نیز آموزش‌های لازم را دیده‌اند و به زودی نرخ انجام سرشماری در کافی‌نت‌ها هم اعلام می‌شود که مردم در جریان آن باشند.
وی یادآور شد افراد درصورت انجام سرشماری بصورت اینترنتی می‌توانند کد آماری که سامانه در پایان ثبت نام به آنها خواهد داد را به سامانه پیامکی 300000 ارسال کنند و از جوایز مرکز آمار نیز به قید قرعه برخوردار شوند.
قائم مقام مدیر اجرایی طرح سرشماری نفوس و مسکن سال 1395 استان کرمانشاه در ادامه از اجرای مرحله حضوری این طرح از 25 مهرماه تا 25 آبان ماه درسطح استان خبر داد و اظهار کرد: در این مرحله حدود 900 آمارگیر آموزش دیده به درب تک تک منازل در استان مراجعه می‌کنند.
وی افزود: این افراد همگی یونیفرم یکسان و تبلت در دست داشته و کارت شناسایی آنها که هولوگرام مرکز آمار بر روی آن نقش بسته را بر روی لباس خود دارند.
نمکیان اظهار کرد: این افراد 56 سوال پیرامون اطلاعات هویتی و نیز ویژگی‌های مسکن از یکی از اعضای مطلع خانوار خواهند پرسید و آن را در تبلت خود ثبت می‌کنند.
وی خاطرنشان کرد: در این مرحله افرادی که بصورت اینترنتی ثبت نام شده‌اند نیازی به پاسخگویی به مامور سرشماری نداشته و تنها کد آماری خود را که از سامانه دریافت کرده‌اند به مامور سرشماری می‌دهند.
این مقام مسئول در خصوص خانوارهای غایب در این طرح، گفت: مامور سرشماری پس از دوبار مراجعه چنانچه موفق به سرشماری خانوار نشد، بر درب منزل آنها برچسبی قرار می‌دهند که کد خانوار غایب نام دارد.
وی افزود: خانوار با یافتن این برچسب که شماره ستاد سرشماری بر روی آن درج شده می‌تواند با ستاد تماس گرفته و بصورت تلفنی سرشماری را انجام دهند و یا از 25 مهر تا 25 آبان ماه به سایت sarshomari95.ir که تنها برای این خانوارهای غایب باز است مراجعه کرده و سرشماری را انجام دهند.
نمکیان خاطرنشان کرد: در خصوص سرشماری واحدهای مسکونی فاقد سکنه نیز مامورین سرشماری موظفند از همسایگان واحد مذکور در خصوص خالی بودن واحد اطمینان حاصل کرده و اطلاعات واحد مسکونی را از آنها دریافت کنند.
وی در پایان از مردم خواست تا صبورانه در اجرای این طرح با ماموران سرشماری همکاری کنند تا سرشماری با دقت و سرعت در استان انجام شود.

 

تعداد مشاهده خبر: (956)
گروه خبر: اخبار
کد خبر: 3486
  • 900 آمارگیر کرمانشاهیان را "سرشماری" می‌کنند