مطلب جدید

تولید سالانه 30 هزار تن لوله پلی‌اتیلن در کرمانشاه

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت کرمانشاه گفت: واحدهای تولیدی کرمانشاه ظرفیت تولید سالانه 30 هزار تن لوله پلی‌اتیلن را دارند.
به گزارش پورتال اخبار پژوهش و فناوري کرمانشاه (تکنو نيوز)،به نقل ایسنا منطقه کرمانشاه، نعمت‌الله حقیقی در جلسه شورای گفت و گوی دولت و بخش خصوصی از وجود 13 واحد تولیدکننده پلی اتیلن در کرمانشاه خبر داد.
وی ادامه داد: از این تعداد سه واحد نیمه فعال و دو واحد راکد است و هشت واحد دیگر فعال هستند و بیش از 30 هزار تن لوله پلی اتیلن در سال تولید می‌کنند.
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کرمانشاه معتقد است، این واحدها توان تامین نیازهای استان را دارند، اما باید حمایت شوند. برای مثال شرکت‌های آب و فاضلاب شهری و روستایی و یا شرکت آب منطقه‌ای و جهاد کشاورزی برای امور خود از این واحدها خرید کنند.
به گفته این مسئول، این واحدها نیز باید تلاش کنند درجه و استاندارد خود را بالا ببرند تا بتوانند در مناقصات شرکت کنند.
در ادامه رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان کرمانشاه نیز با اشاره به نیاز استان به لوله پلی‌اتیلن، از واحدهای تولیدی این بخش خواست بر اساس نیازی که استان با توجه به اجرای پروژه‌های کشاورزی و سامانه گرمسیری دارد خود را به استانداردهای درجه بالاتر برسانند.
خسرو شهبازی افزود: مشکلی دیگری که وجود دارد این است که قیمتی که واحدهای تولیدی استان در مناقصات می‌دهند گاهی از سایر استان‌ها بالاتر است و پیمانکاران نیز قیمت پایین را ترجیح می‌دهند.
وی یادآوری کرد: با این وجود حدود 72 درصد خریدی که ما در این بخش انجام دادیم از تولیدات داخل استان و 28 درصد از تولیدات خارج استان بوده که از این 28 درصد نیز سهم قابل توجه مربوط به استان کردستان است.
به گفته این مسئول، خرید لوله‌های پلی‌اتیلن یا از سوی کشاورزان و یا پیمانکاران صورت می‌گیرد.

 

تعداد مشاهده خبر: (660)
گروه خبر: اخبار
کد خبر: 3479
  • تولید سالانه 30 هزار تن لوله پلی‌اتیلن در کرمانشاه