مطلب جدید

امضاء تفاهم‌نامه همکاری بین دانشگاه تهران و دانشگاه ساپینزای رم

دکتر محمود نیلی احمد آبادی، ‌رئیس دانشگاه تهران، در حاشیه حضور در کنفرانس رؤسای دانشگاه‌های جهان در رم – ایتالیا، تفاهم‌نامه همکاری با دانشگاه ساپینزای رم امضاء کرد.
امضاء تفاهم‌نامه همکاری بین دانشگاه تهران و دانشگاه ساپینزای رم
به گزارش پورتال اخبار پژوهش و فناوري کرمانشاه (تکنو نيوز)،به نقل از روابط‌ عمومی دانشگاه تهران، و خبرگزاری کشور ایتالیا (ANSA)، دکتر محمود نیلی احمدآبادی، رئیس دانشگاه تهران، ۱۷ شهریور ۱۳۹۵، ضمن دیدار با پروفسور یوجنیو گائودیو(Prof.Eugenio Gaudio) رئیس دانشگاه ساپینزای رم، تفاهم‌نامه همکاری امضاء کرد.
اعطای دوره مشترک دکتری در رشته فرهنگ و زبان‌های باستانی و توسعه و گسترش همکاری بین دو طرف، از اهداف این یاداداشت تفاهم است.
رئیس دانشگاه تهران، با اشاره به اهمیت دوره‌های مشترک دکتری که امکان تحصیل دانشجویان را در هر دو کشور فراهم می‌کند، از جمله دیگر نکات برجسته این دوره‌ها را شناسایی مدارک تحصیلی دو دانشگاه دانست، و آن را سرآغازی برای همکاری‌های اجرایی بیشتر ارزیابی کرد.
رئیس دانشگاه ساپینزای رم نیز با اشاره به سفر اخیر وزیر آموزش عالی ایتالیا، به ایران اظهار داشت که روابط بین دو دانشگاه، به‌رغم فراز و نشیب‌های گوناگون سیاسی در عرصۀ بین‌الملل طی سال‌های اخیر، ادامه داشته است.
همچنین در این دیدار مقرر شد شروع دوره دکتری مشترک با این برنامه آغاز و با راه‌اندازی سایر رشته‌ها از جمله نانوتکنولوژی، معماری، زبان وادبیات ایتالیایی و زبان وادبیات فارسی، ادامه یابد.
تعداد مشاهده خبر: (570)
گروه خبر: اخبار
کد خبر: 3469
  • امضاء تفاهم‌نامه همکاری بین دانشگاه تهران و دانشگاه ساپینزای رم