مطلب جدید

معاون استانداری کرمانشاه: حوزه ICT ظرفیتی عظیم برای خلق ثروت دارد

معاون اقتصادی و توسعه منابع استانداری کرمانشاه گفت: حوزه ICT دارای یک ظرفیت عظیم و گسترده در زمینه خلق ثروث و اشتغالزایی است.
به گزارش پورتال اخبار پژوهش و فناوري کرمانشاه (تکنو نيوز)،به نقل از ایسنا منطقه کرمانشاه، رضا رحیمی در نشست کارگروه ICT استان اظهار کرد: حوزه ICT یکی از حوزه های بسیار مهم در زمینه اشتغالزایی و خلق ثروت است.
معاون اقتصادي و توسعه منابع استانداري کرمانشاه افزود: هم اكنون بیش از 70 درصد از ظرفیت پارک های علم و فناوری در كشورهاي توسعه يافته دنیا در اختیار حوزه ICT قرار دارد و حجم عظيمي از ثروت در این حوزه توليد می شود.
اين مدير ارشد اقتصادي ادامه داد: در کرمانشاه نیز باید بخش مهمي از ظرفیت پارک هاي علم و فناوری به منظور تولید ثروت و اشتغال زایی در اختیار این حوزه قرار گیرد و زمينه براي بازدهي كاري و ارزش افزوده بيشتر در اين حوزه فراهم شود. 
وي در ادامه عنوان كرد: دانشجویان توانمند و خلاق بسیار زیادی در حوزه ICT داریم ولی متأسفانه بازار کار برای فارق التحصیلان اين حوزه چندان مساعد نیست و حتي برخي از نخبگان این عرصه در ادامه مجبور به تغییر رشته می شوند.
رحيمي افزود: روند توانمندسازی فارق التحصیلان حوزه  ICT بايد با جدیت بسیار بیشتری دنبال شود و در اين زمينه مجموعه هايي مانند فنی و حرفه‌ای و دانشگاه ها از نقش بسیار مهمي برخوردار هستند.
معاون اقتصادي و توسعه منابع استانداري کرمانشاه عدم ريسك پذيري را يكي از مشكلات اين حوزه دانست و گفت: در كنار مهارت آموزي بايد فعالان اين حوزه را به ريسك پذيري بيشتر تشويق كرد تا شاهد تحرك بيشتري در اين حوزه باشيم.
اين مدير ارشد اقتصادي در ادامه خواهان تحرك و پويايي بيشتر تشكل هاي بخش خصوصي فعال در اين عرصه شد و گفت: نظام صنفی رایانه اي به عنواني يك تشكل مهم بايد مطالبات اصلي فعالان حوزه ICT را به شكل جدي دنبال كند و با ارايه برنامه هاي كاربردي به دنبال ايجاد تحول در اين عرصه  باشد و همچنين براي فراهم كردن بسترهاي مناسب برای فعالان این بخش تلاش کند.
وي ادامه داد: هم اكنون تسهیلات مناسب و كم بهره اي در اختيار حوزه ICT قرار مي گيرد، ولي متأسفانه استفاده چنداني از اين منابع ارزشمند در جهت اشتغالزايي و كارآفريني صورت نمي گيرد و بخش خصوصي در جذب اين اعتبارات چندان موفق نبوده است.
رحيمي حوزه نرم افزار را يكي ديگر از بخش هاي درآمدزا معرفي كرد و گفت: با توانمندسازي شركت‌هاي فعال استان مي توان بستري را فراهم كرد تا اين نيازها توسط كارآفرينان بومي تأمين شود.
 
زيرساخت هاي مخابراتي روستاهاي گردشگرپذير مهيا شود
معاون استانداری کرمانشاه در ادامه اظهار كرد: توسعه گردشگري يكي از محورهاي بسيار مهم براي توسعه كرمانشاه است كه مورد تاكيد استاندار  نيز مي باشد.
اين مدير ارشد اقتصادي ادامه داد: برخي روستاهاي گردشگر پذير در مسير شهرستان روانسر همچون كاني شريف كه در ايام تعطيلي شاهد حضور گردشگران بسياري هستند، متأسفانه به دليل فراهم نبودن زيرساخت هاي مخابراتي كارتخوان هاي مغازه ها از كار مي افتند و مردم براي پرداخت هزينه ها دچار مشكلات جدي مي شوند.
وي از مديران حوزه مخابرات استان خواست مشكل مربوطه را هرچه سريعتر رفع كنند.

 

تعداد مشاهده خبر: (553)
گروه خبر: اخبار
کد خبر: 3458
  • معاون استانداری کرمانشاه: حوزه ICT ظرفیتی عظیم برای خلق ثروت دارد